Історична довідка

Чорнобаївка заснована наприкінці XVIII століття на землях Херсонської міської управи. Історію виникнення села пов'язують із запорізьким січовим козаком Петром Олександровичем Чорнобаєм, якого цариця Катерина за хоробрість, проявлену в бойових походах проти польської шляхти і турецьких яничарів, обдарувала невеликим земельним наділом поблизу Херсона, в районі Вірьовчиної балки. У 1782 році вийшов указ Катерини про відведення Херсону (що був заснований у 1778 році) 40 000 десятин землі. 18 серпня 1782 року ці землі було офіційно розмежовані: Херсону відійшло 523,5кв. км., з них лише 5,8км² були забудовані. Відповідно, землі вздовж Вірьовчиної балки, що формально належали до міста, були освоєні херсонцями для побудови заміських будинків, вздовж балки постали хутори. Отже день відведення цих земель Херсону (18 серпня 1782 року) можна вважати датою заснування Чорнобаєвих хуторів.

Чорнобаївська сільська рада розташована на півдні України в межах степової зони на Причорноморській низовині Східно-Європейської рівнини. По території ради протікає річка Вірьовчина.

Площа 0,2418 тис. кв. км.

Відстань від с. Чорнобаївка до м. Херсона залізницею 52км; автошляхом 10км.