До уваги власників земельних ділянок!

Дата: 13.05.2021 13:35

Перевірте свої державні акти на землю та з’ясуйте: чи є у вас кадастровий номер.
Для забезпечення належного захисту державою суб’єктів права власності і господарювання має бути здійснене відповідне оформлення права власності на землю.
Частиною цієї процедури є присвоєння кадастрового номера земельній ділянці. Без нього сьогодні власник земельної ділянки не зможе здійснювати правочин: продавати, дарувати,здавати в оренду, брати кредит під заставу тощо.
Власники, які мають державний акт на землю «старого» зразка, мають терміново подбати про присвоєння кадастрового номера у відповідності до сучасних норм і вимог законодавства у сфері регулювання земельних відносин.
Із набуттям чинності Земельним кодексом України, громадяни мали можливість приватизувати земельні ділянки та відповідно до цього видавалися акти на землю трьох зразків.
Ті ж, хто отримав державний акт з 1993-го по 2003 рік (червоного кольору), мають подбати про присвоєння кадастрового номера земельній ділянці. Адже ці акти не внесені в автоматизовану систему Державного земельного кадастру,Земельним ділянкам не присвоювались кадастрові номери.
Якщо ви маєте державний акт виданий з 2003-го року (зеленого кольору) чи 2009-го року (синього кольору), то можете побачити на ньому зазначений кадастровий номер, а також перевірити наявність інформації на публічній кадастровій карті. Особливо актуальною перевірка є для власників державних актів зеленого кольору, адже у ті роки з ряду причин до ДЗК могла бути внесена не вся інформація.
Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визначаються всі права на земельні ділянки, які були зареєстровані до 01 січня 2013 року. Однак у власників земельних ділянок можуть виникнути непоодинокі проблеми, у разі якщо така ділянка не має кадастрового номера.

Таким чином, для внесення даних про зазначені земельні ділянки до Державного земельного кадастру (проведення державної реєстрації земельної ділянки) їх власникам необхідно звернутися до землевпорядної організації та замовити розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за потреби, або внести дані про земельну ділянку у цифровому XML- форматі, що містить інформацію про географічне місцезнаходження земельної ділянки, геометричні розміри, дані про власника та цільове використання земельної ділянки.
Пам’ятайте, внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру є запорукою вільного розпорядження земельною ділянкою.
За роз’ясненнями звертайтеся до відділу земельних відносин, архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства виконавчого комітету територіальної громади Чорнобаївської сільської ради, тел. (0552)777554.

Перелік землевласників, яким НЕОБХІДНО ТЕРМІНОВО зареєструвати земельні ділянки в Державному земельному кадастрі:

Кремінська Світлана Олександрівна
Багненко Юрій Анатолійович