Чорнобаївська сільська рада
Херсонського району Херсонської області

Попередження пожеж у природних екосистемах

Дата: 13.05.2021 13:55
Кількість переглядів: 503

З метою попередження пожеж у природних екосистемах та забезпечення пожежної безпеки об'єктів з масовим перебуванням людей Департамент розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської обласної державної адміністрації інформує про посилення відповідальності за спалювання сухої рослинності та інших злочинів, що забруднюють повітря, знищують рослинний світ.
17 квітня 2020 року вступив в дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу».

Згідно з яким:
? забруднення повітря речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил карається штрафом від ЗО 600 до 61 200 гривень або обмеженням волі до З років (ст. 241 Кримінального кодексу України);
? знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом карається штрафом від 91 800 до 153 000 гривень або обмеження волі від 2 до 5 років (ст. 245 Кримінального кодексу У країни);
? випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах карається штрафами від 3 060 до 6 320 гривень (ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Випалювання сухої рослинності має згубний вплив на стан навколишнього природного середовища, адже призводить до руйнування екосистеми (знищення рослин, комах, птахів та тварин), забруднення атмосферного повітря, погіршення якості фунту, Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період.
Наголошуємо, що самовільні підпали зменшують біорізноманіття та порушують природну рівновагу. Саме тому, зважаючи на збільшення кількості загорянь у природних екосистемах та на відкритих територіях, доводимо до відома громадськості та сільгосптоваровиробників щодо необхідності суворого дотримування правил пожежної безпеки у весняно-літній період.

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень