18 жовтня  - Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Дата: 12.10.2021 13:51

Цей День був започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності та небайдужості громадськості до такого явища як торгівля людьми.

За неофіційними даними у світі близько 4 млн. осіб щороку переправляються через кордони держав для використання в підневільній праці. Жертвами злочину стають близько 2 млн. осіб, причому третина з них - діти. За оцінками Міжнародної організації з міграції, починаючи з 1991 року,  понад 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми. Жінки та чоловіки стають жертвами сексуальної та трудової експлуатації. Дітей змушують красти, жебракувати, використовують для  проституції, навіть з метою вилучення органів. Для злочинців – це величезні гроші, а для людей - страждання, зруйновані сім’ї, втрачене здоров’я і навіть життя.

На сьогодні Україна є однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. І якщо на початку 2000 років переважала торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації, то зараз лідирує трудова експлуатація.

Змінилося і співвідношення жертв торгівлі людьми за статтю: раніше майже 85% потерпілих були жінки, зараз понад 60% складають чоловіки. Вихідці з України опинились в ситуації сучасного рабства у понад 50 країнах.

Не варто вважати, що жертвами сучасних работорговців стають люди з низьким освітнім рівнем. Як свідчить статистика, потрапити в рабство може будь-хто, адже серед постраждалих чимало людей з технічною та вищою освітою. Теж саме стосується і віку: серед зареєстрованих постраждалих наймолодшій було лише три роки, а найстаршій – вісімдесят три.

Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах світу. Стаття 149 Кримінального Кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.

Якщо Ви потрапили у ситуацію торгівлі людьми

ЗВЕРНІТЬСЯ ПО ДОПОМОГУ:

Національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:

527 – безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні

0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні

Департамент боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Національної поліції України: (044) 254 74 30

Цілодобова гаряча лінія департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України 044-238-16-57

Гаряча лінія патрульної поліції: 066 390 82 88

Ювенальна поліція Херсонської області: 095 450 44 57

Відділ боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми в Херсонській області: 0552 46 61 11

Громадська організація «Успішна жінка»: 099 349 36 47

Виклик патрульної поліції: 102