«Червону» зону офіційно оголосили у першому регіоні України

Дата: 14.10.2021 11:26

Херсонщина стала першою областю, де з 15 жовтня повернуться максимальні карантинні обмеження

З 15 жовтня Херсонська область переходить у «червону» зону епідемічної небезпеки через поширення Covid-19. Відповідне рішення на своєму засіданні у вівторок, 12 жовтня, ухвалила Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Згідно з рішенням комісії, з 15 жовтня на території регіону запровадять необхідні обмеження.

Тож, з 15 жовтня на Херсонщині заборонено:

- роботу закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос,

- роботу ТРЦ, кінотеатрів, театрів, закладів культури тощо,

- роботу закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл,

- роботу непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів,

- проведення масових заходів.

АЛЕ! Обмеження не будуть застосовуватись, якщо у всіх відвідувачів та організаторів буде наявний COVID-сертифікат про отримання двох доз вакцини.

Тож все у ваших руках! Разом ми зможемо зупинити таке стрімке поширення коронавірусної хвороби серед жителів області.

Щодо загальної статистики

За останню добу в області зафіксовано 678 нових лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19.

Наразі на Херсонщині 48 тисяч підтверджених випадків коронавірусу.

З них:

38 800 людей побороли недуг;

майже 8 тисяч людей інфіковані COVID-19;

1 500 людей померли.

У закладах охорони здоров’я перебувають 1196 осіб. Це становить 59% зайнятих ліжкомісць. З них 150 осіб мають підозру на COVID-19.

Стан хворих з підтвердженим COVID-19:

Середнього ступеня важкості – 965 осіб (723 особи отримують кисень)

Важкого ступеня важкості – 81 особа (з них 43 особи на ШВЛ).

Для проведення ПЛР тестувань в області наявні 39 тисяч тест-систем.

ВАКЦИНАЦІЯ

В області вже використано 355 тисяч доз вакцин від коронавірусу. Вже майже 14млн щеплень від COVID-19 уже зроблено в Україні!

Також нагадуємо, що Міністерство охорони здоров'я України затвердило перелік організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19.

Це працівники:

центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;

місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;

закладів освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Наказ набирає чинності з листопада.

У випадку, якщо через місяць співробітники вказаних організацій не матимуть щеплення проти COVID-19, то будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати на період карантину.

Інформація використана з сайту Херсонської обласної державної адміністрації з матеріалів брифінгу щодо заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції в області 13.10.2021