Новий відбір до Єврошкіл розпочато
Представництво Європейського Союзу в Україні оголошує набір школярів 9-10 класів, а також студентів та аспірантів закладів вищої освіти на онлайн-модулі EU Study Days in Ukraine (Єврошколи), які відбудуться у березні-травні 2022 року.
До участі у проєкті запрошуються ті, хто поділяє європейські цінності, прагне дізнатися більше про Європейський Союз, а також знайти однодумців, з якими можна обмінюватися досвідом, втілювати спільні ініціативи та разом створювати майбутнє України як Європейської держави. Під час навчання, учасники прослухають лекції від провідних спікерів, серед яких дипломати й експерти з ЄС та України. Формат Єврошкіл передбачає активні дискусії та живе спілкування, а учасники отримають нові знання про Євросоюз та відносини між Україною та ЄС.
Коли буде відбуватися навчання?
З 15 березня по 31 травня 2022 року.
Для кого ця програма, хто може стати учасником?
- Вперше з 2022 року у Єврошколах зможуть взяти участь учні середніх шкіл, ліцеїв, гімназій, які здобувають середню освіту (9-11 класи).
- Студенти магістратури, або останнього курсу бакалаврату українських ЗВО денної форми навчання та аспіранти будь-якої форми навчання.
Скільки модулів заплановано і що вони включатимуть?
Цього року заплановано проведення двох циклів інтерактивних освітніх модулів, що будуть проходити весною та осінню. Кожен цикл складатиметься з 10 модулів для школярів і 10 модулів для студентів. 20 кращих слухачів будуть запрошені до участі у літній або зимовій школах в очному форматі.
Кожен модуль включатиме:
1) лекцію або презентацію від дипломатів або експертів Представництва ЄС в Україні, провідних європейських або українських експертів, викладачів, практиків;
2) відкриті дискусії, творчі майстерні, дебати, ігри та інші інтерактивні заходи на платформах Zoom/Webex;
3) онлайн-тест.
Цього року передбачено такі навчальні модулі:
ШКОЛЯРІ | СТУДЕНТИ |
1. Відкриття. Відносини Україна-ЄС Історія 2. Європейського Союзу та його основні інституції Європейські цінності 3. Екологія 4. Безпечний інтернет 5. М’які навички: навчання протягом життя 6. Навчання та волонтерство в Європейському Союзі 7. Медіаграмотність та дезінформація 8. Права дітей та підлітків в ЄС 9. Взаємовідносини 10. Україна – Європейський Союз – можливості та перспективи |
1. Відкриття. Відносини Україна-ЄС 2. Європейські інституції, право та цінності 3. Економічні та торговельні відносини в ЄС. Бюджетна політика 4. Європейська інтеграція України: складові, впровадження Угоди про Асоціацію, допомога ЄС, можливості від програм ЄС 5. Європейські політика сусідства та Східне Партнерство 6. Політика ЄС в сфері подолання інформаційних пасток. Дезінформація, фейки та маніпуляції – як виявляти спростовувати 7. Єдиний цифровий ринок. Кібербезпека, цифрові права 8. Європейський Зелений курс 9. Міграція та управління кордонами 10. Комунікація ЄС для його громадян та українців |
Етапи конкурсу. Як відбуватиметься відбір?
Відбір відбуватиметься у два етапи:
- Перший етап – відбір за заявками;
- Другий етап – онлайн-тест з метою перевірки знань на європейську тематику. У разі необхідності можливі онлайн-співбесіда для студентів з метою перевірки рівня володіння англійською.
Переможці відбору будуть повідомлені особисто електронною поштою не пізніше 15 березня 2022.
Де шукати посилання на заявку?
- Посилання на заявку для школярів: https://bit.ly/3JyKBSq
- Посилання на заявку для студентів: https://bit.ly/3HnBsKB
Дедлайн подачі заявок 18:00, 07 березня 2022 року!