ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В УКРИТТІ

Дата: 02.04.2022 17:29

•    Візьміть із собою до укриття тривожну валізку, 2-добовий запас продуктів і води, речі першої необхідності, речі для спання (підстилки, невеликі подушки, туристичні килимки, спальні мішки тощо), а також не забувайте про засоби індивідуального захисту. Не беріть до укриття громіздкі речі, речі із сильним, різким запахом і легкозаймисті речовини.
 •    Заходьте до укриття організовано, без паніки. Слідуйте вказівкам відповідальних осіб або особового складу з укриття. Людей із дітьми варто розмістити в окремому відсіку чи в спеціально відведеному для них місці. Дітей, людей старшого віку й людей із поганим самопочуттям варто розмістити біля огороджувальних конструкцій і ближче до повітроводів. Якщо місць для лежання мало, потрібно організувати графік відпочинку.

•    Під час перебування в укритті забороняється:
•    ходити по приміщенню без потреби;
•    без дозволу пересувати предмети;
•    самовільно заходити до службових приміщень;
•    намагатися самовільно включати (виключати) агрегати спеціального обладнання;
•    відкривати герметичні захисні двері;
•    шуміти;
•    курити;
•    розпалювати відкритий вогонь

•    Покидати укриття можна з дозволу відповідальної особи після отримання сигналу, або в разі аварійного стану, що створює загрозу життю і здоров’ю громадян (наприклад, якщо там сталася пожежа, підвищено концентрацію шкідливих газів, закінчується повітря тощо). Якщо основні виходи не можна використовувати, евакуація відбувається через аварійні виходи.

У разі завалу укриття або його пошкодження, відповідальні особи не чекаючи допомоги ззовні, мають організувати роботи щодо виходу із нього та за потреби залучити людей, які там перебувають.

•    Евакуацію з укриття потрібно виконувати в такій послідовності: спочатку на поверхню виходить декілька людей, для того щоби надати допомогу тим, хто не може вийти самостійно, а потім евакуюються потерпілі, люди старшого віку та діти, а після них — усі інші.

•    Якщо укриття обладнане спеціальними захисними герметичними дверима, їх закривають після спеціального сигналу (або як тільки укриття заповниться), і відкрити їх можна буде лише після того, як мине небезпека.
 •    Заповнене людьми укриття необхідно двічі на день прибирати з використанням дезінфікуючих засобів.
Нагадаємо, що як укриття можна використовувати:
•    спеціально обладнані бомбосховища — від звичайного підвалу вони відрізняються товстим надійним перекриттям над головою, системою вентиляції й наявністю двох (і більше) виходів на поверхню;
•    підземні переходи;
•    станції метро;