Чорнобаївська сільська рада
Херсонського району Херсонської області

Деякі санкції за порушення вимог у сфері застосування РРО/ПРРО пом’якшено

Дата: 18.09.2023 14:31
Кількість переглядів: 48

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує щодо зменшення розміру санкцій за порушення вимог у сфері застосування РРО/ПРРО.

Так, Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219) низку суб’єктів господарювання звільнено від відповідальності за порушення вимог Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), що вчинені ними у період з 1 січня 2022 року до 1 жовтня 2023 року. Ця норма не розповсюджується на суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції при продажу підакцизних товарів, купівлі/продажу іноземної валюти, а також у сфері організації та проведення азартних ігор.

Починаючи з 1 жовтня 2023 року суб’єкти господарювання не нестимуть відповідальності за порушення вимог Закону № 265 (крім відповідальності за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів), вчинені ними при продажу товарів, наданні послуг на:

Тимчасово окупованих російською федерацією територіях України, – по дату завершення тимчасової окупації відповідних територій;

Територіях активних бойових дій, – по дату завершення бойових дій на відповідних територіях;

Територіях можливих бойових дій, – по дату припинення можливості бойових дій на відповідних територіях.

Також Законом № 3219 суттєво зменшено розміри штрафних (фінансових) санкцій для фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку, із 100 – 150% до 25 – 50% вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг), відповідно.

Ця норма не розповсюджується на суб’єктів господарювання, які зареєстровані платниками податку на додану вартість, здійснюють діяльність з продажу підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі наголошує, що контрольно-перевірочні заходи здійснюються лише щодо тих суб’єктів господарювання, у діяльності яких існують ризики порушення податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Добросовісне виконання вимог законодавства у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, вбереже бізнесменів від додаткових витрат у вигляді штрафних (фінансових) санкцій.

Пресслужба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень