Проведення розрахункових операцій при здійсненні роздрібної торгівлі на території села

Дата: 19.09.2023 21:48

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує щодо можливості фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку другої – четвертої груп проводити розрахункові операції без застосування РРО/ПРРО при здійсненні роздрібної торгівлі на території села, селища.

При здійсненні роздрібної торгівлі на території села, селища товарами (крім підакцизних товарів) фізичним особам – підприємцям – платникам єдиного податку другої – четвертої груп дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмних РРО (далі – ПРРО) з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Водночас, ця норма не застосовується за наявності хоча б однієї з таких умов:

така роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об’єкті, в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами;

такими фізичними особами – підприємцями також здійснюється дистанційна торгівля, зокрема, через Інтернет;

сільськими, селищними, міськими радами прийнято рішення про обов’язкове застосування на території села, селища РРО та/або ПРРО.

У разі перевищення річного обсягу розрахункових операцій з продажу – 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів), застосування РРО та/або ПРРО є обов’язковим.

Детальну інформацію з цього та інших питань щодо застосування податкового законодавства можна прочитати в загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі, розміщеному за посиланням: https://zir.tax.gov.ua/.

Пресслужба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі