Чорнобаївська сільська рада
Херсонського району Херсонської області

Анулювання суми авансових внесків з єдиного податку

Дата: 02.10.2023 15:45
Кількість переглядів: 76

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє щодо анулювання суми авансових внесків з єдиного податку, суми штрафних санкцій та пені за несплату (неперерахування) або сплату (перерахування) не в повному обсязі авансових внесків з єдиного податку для суб’єктів господарювання, які скористалися правом не сплачувати зазначений податок.

Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219) внесено зміни з 01.08.2023, зокрема, до підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Так, п. п. 9.1 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ встановлено, що тимчасово, з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, але не пізніше ніж до 1 серпня 2023 року, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої та другої групи мають право не сплачувати єдиний податок.

Пунктом 12 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ встановлено, що для платників єдиного податку, які скористалися правом не сплачувати єдиний податок відповідно до п. п. 9.1 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, нараховані контролюючим органом суми авансових внесків з єдиного податку, суми штрафних санкцій та пені за несплату (неперерахування) або сплату (перерахування) не в повному обсязі авансових внесків з єдиного податку в порядку та у строки, визначені ПКУ, підлягають скасуванню (анулюванню) за відповідні періоди з 1 квітня 2022 року по 31 липня 2023 року.

Податкові зобов’язання із сплати єдиного податку нараховуються таким платникам єдиного податку за періоди, за які був фактично сплачений єдиний податок, що відображені в декларації платника єдиного податку.

Детально ознайомитися з цією та інщою інформацією з питань оподаткування можна в загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі за посиланням: https://zir.tax.gov.ua.

Пресслужба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень