Догляд вдома - надання соціально-побутових та гігієнічних послуг

Дата: 02.10.2023 22:18

На території Херсонської області у 2023 році запущено проект «Swiss Red Cross Humanitarian Response» за напрямком «Догляд вдома - надання соціально-побутових та гігієнічних послуг» за підтримки Швейцарського Червоного Хреста. Термін дії: 2023-2024 роки (з подальшою пролонгацією).

Проектом передбачено надання послуг соціально-побутового характеру особам, що потребують стороннього догляду, а саме:

- придбання та доставка додому підопічному продуктів харчування, ліків;

- заміна постільної та натільної білизни підопічного;

- підтримка гігієни оселі підопічного: прибирання/вологе прибирання, провітрювання, миття посуду, винос сміття;

- допомога у дотримуванні особистої гігієни;

- допомога у приготуванні їжі;

- сприяння в отриманні медичної допомоги;

- психосоціальна підтримка.

Проектом передбачено надання послуг наступним цільовим групам:

• Одинокі люди похилого віку, які потребують стороннього догляду.
  • Умовно одинокі люди похилого віку, рідні яких були вимушені залишити місце проживання у зв’язку з військовими діями або проходять службу в ЗСУ, військах територіальної оборони України.
  • Одинокі та умовно одинокі люди похилого віку, які знаходяться у тимчасових прихистках для внутрішньо переміщених осіб.
  • Особи з інвалідністю.

Підопічні, яких приймають на обслуговування, поділяються на наступні категорії:

• Категорія І - Немобільні: прикуті до ліжка (лежачі / сидячі); без нижніх кінцівок; одинокі / умовно одинокі; наявні фізичні недоліки, які обмежують людину у виконанні будь-яких дій з соціально-побутового догляду за собою.
  • Категорія II - Обмежені в пересуванні: пересуваються за допомогою обладнання (тростина, візок, милиці) на обмежену відстань; в змозі пересуватись самостійно тільки в межах помешкання; наявність фізичних недоліків, що обмежують людину у виконанні деяких дій з соціально-побутового та гігієнічного догляду за собою.
  • Категорія III - Мобільні: самостійно пересуваються на невеликі відстані, ледве-ледве в змозі обслуговувати себе самостійно, проживають далеко від фармацевтичної, продовольчої інфраструктур або не в змозі самостійно долати відповідні відстані.

Для обслуговування підопічних залучаються працівники на умовах договору цивільно-правового характеру, які відповідають наступним вимогам:

- досвід (професійний або особистий) у догляді за людьми літнього віку, особами з інвалідністю не менше 1 року;

- наявність рекомендацій від попереднього роботодавця;

- високі моральні цінності;

- наявність медогляду / флюорографії;

- наявність довідки про несудимість

В залежності від категорії підопічного соціальні працівники отримують винагороду в розмірі до 18000,00 грн.

У всіх небайдужих працівників з певним досвідом є можливість залучитися до проекту та надати допомогу тим, хто її потребує.

Адреса: Херсонська обласна організація Товариства Червоного Хреста України, вул. Московська, 30, м. Херсон, Україна, 73000, тел.: 49-30-51, факс: (0552)26-60-02, E-mail: ks@redcross.org.ua.

Управління соціальної політики

Херсонської РДА