Торгівці мають забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків

Дата: 14.11.2023 14:34

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що з 1 січня 2023 року суб’єкти господарювання, які провадять діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тисяч осіб, повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів) за продані ними товари (надані послуги), включаючи товари (послуги), реалізація (надання) яких здійснюється дистанційно.

Зазначена вимога законодавства не поширюється на торговців фізичних осіб - підприємців – платників єдиного податку першої групи, торговців, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції).

Такі вимоги передбачені пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2022 № 894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)».

Ознайомитись із зазначеним нормативним документом можна за посиланням: https://bitly.ws/32biS.

Пресслужба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі