Чорнобаївська сільська рада
Херсонського району Херсонської області

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Дата: 23.11.2023 17:38
Кількість переглядів: 112

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
У світі постійно відбуваються війни, напади, дискримінація, приниження. Але коли насильство чиниться поруч із нами ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства».

 Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
          Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:
          • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
          • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
          • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
          • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
          • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
          • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
          • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
          • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Ця дата була обрана в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, що в 1960 році були жорстоко вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо.

 Цей день також став символом світового визнання проблеми гендерного насилля. Жінки у всьому світі потерпають від домашнього насильства більше, ніж від пограбувань та в автомобільних катастрофах, разом узятих.

Україна як держава докладає зусиль, аби викорінити насильство в сім‘ї: ухвалено відповідний закон; країна приєдналася до кампанії ООН проти побутового насильства; започаткована загальнодержавна кампанія “Стоп-насильству”.

 15 листопада 2001 року в Україні був прийнятий Закон «Про попередження насильства в сім’ї».

7 листопада 2011 року від імені України була підписана Конвенція Ради Європи про попередження та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством;

Наступний етап -  ратифікація Україною «Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами», відому як «Стамбульська конвенція» (набула чинності 1 листопада 2022 року). Мета документу – зруйнувати гендерні стереотипи, які допускають насильство щодо жінок.

Символом проти всіх форм насильства над жінками є біла стрічка.

Управління соціальної політики Херсонської РДА

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень