Давайте поговоримо про кір

Дата: 23.04.2024 09:12

Кір - це небезпечна для всіх не вакцинованих дітей та дорослих інфекція.

Захворювання  надзвичайно заразне та швидко поширюється від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом.

Вірус кору може жити у повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хворий покинув приміщення. З 10 не вакцинованих людей, які контактували з хворим, 9 захворіють на кір. З 1000 людей, які заразилися кором, 1 помирає, 1 хворіє на енцефаліт, 50 отримують тяжкі ускладнення.

Специфічних ліків проти кору не існує, але хворобі можна ефективно запобігти зробивши щеплення!

Чи відомо вам, що вакцинація - це просто:

До вакцинації не потрібно готуватися, здавати аналізи крові чи сечі.

Порівняно з перебігом хвороби та виникненням ускладнень, щеплення не несе жодної загрози.

В Україні застосовують Бельгійську вакцину «Пріорикс» та американську вакцину «М-М-Р-ІІ». За складом обидві вакцини однакові, отримавши першу дозу однієї вакцини, повторну можна отримати ту,  що є в наявності.

Вакцина також захистить дитину від паротиту(свинки) та краснухи.

Не бійтеся можливих реакцій:

Незначне почервоніння та біль в місці ін’єкції, температура та головний біль – це можливі реакції на щеплення, які швидко минають самі без будь - яких наслідків для здоров’я.

У випадку високої температури необхідно прийняти парацетамол або ібупрофен.

Подібні реакції трапляються досить рідко.

Хронічні захворювання НЕ є протипоказанням до вакцинації.

Діти, які мають бронхіальну астму, цукровий діабет, чи інші хронічні захворювання, потребують щеплень в першу чергу, адже ризик зараження  кором і розвитку ускладнень у них значно вищий.

Матеріал підготовлено в межах проєкту "Поширення вакцінації проти кору"

#проєкт_поширення_вакцинації_проти_кору