Чорнобаївська сільська рада
Херсонського району Херсонської області

Що пропонує Державна служба зайнятості внутрішньо переміщеним особам?

Дата: 29.04.2024 15:06
Кількість переглядів: 346

Фото без опису

Через війну багато людей перемістилися на безпечніші території і стали внутрішньо переміщеними особами.

З 1 березня 2024 року змінився порядок призначення соціальної допомоги людям зі статусом внутрішньо переміщеної особи. Уряд ухвалив рішення, яке стосується ключових інструментів підтримки внутрішніх переселенців та малозабезпечених сімей.

Водночас забезпечуючи підтримку таких людей, держава запроваджує механізми стимулювання громадян до пошуку роботи, здобуття нових професійних навичок або ж започаткування власної справи.

Тож, які послуги Державної служби зайнятості можуть отримати внутрішньо переміщені особи?

 1. Послуги з працевлаштування.

Особи, зацікавлені в пошуку роботи, можуть здійснювати її самостійний  пошук на Єдиному порталі вакансій або оформити підписку на вакансії через чат-боти у Telegram та Viber.

Але, слід пам’ятати, що звернення до служби зайнятості може значно прискорити процес працевлаштування, оскільки часто фахівці служби здійснюють підбір кандидатів під конкретні замовлення роботодавців, зокрема - з організацією професійної підготовки безробітних безпосередньо на майбутньому робочому місці.

 1. Набуття статусу зареєстрованого безробітного. 

Фахівці служби зайнятості здійснюють індивідуальний підбір вакансій для кожної людини з урахуванням отриманої освіти, професійного досвіду та побажань до майбутнього робочого місця. Все, що необхідно зробити внутрішньому переселенцю – це звернутися до найближчого центру зайнятості або зареєструватися як безробітний через Портал або ж мобільний застосунок Дія.

Допомога по безробіттю призначається з першого дня після надання людині відповідного статусу. Поки діє воєнний стан тривалість допомоги не може перевищувати 90 календарних днів. Втім особи передпенсійного віку (за рік до настання права на пенсію) можуть розраховувати на виплату такої допомоги до 360 календарних днів.

Якщо внутрішньо переміщена особа або особа, яка перебуває на територіях, на яких ведуться бойові дії, і в якої не розірвані трудові відносини (крім осіб, які були керівниками підприємств, установ, організацій всіх форм власності, а також осіб, які обіймають виборні посади), має бажання отримати статус зареєстрованого безробітного, то вона має право припинити трудовий договір в односторонньому порядку шляхом подання відповідної заяви на ім'я роботодавця  до центру зайнятості. Датою припинення трудових відносин вважатиметься дата, наступна за датою подання такої заяви.

 1. Професійне навчання.

Служба зайнятості здійснює навчання безробітних у навчальних закладах, зокрема, в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості за 95 робітничими професіями та 395 програмами. Для безробітних таке навчання безоплатне, воно здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Після успішного завершення навчання слухачам видається документ державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації. Опанувати нову професію можна на замовлення роботодавця або для самозайнятості, тобто коли людина планує стати підприємцем.

 1. Ваучер на навчання.

Ваучер - це документ, що дає змогу внутрішньо переміщеним особам безоплатно підвищити кваліфікацію або отримати нову професію за затвердженим Мінекономіки переліком зі 124 професій і спеціальностей. Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (на сьогодні це 30 280 грн). Така можливість надається ВПО, які не зареєстровані як безробітні, мають професійно-технічну чи вищу освіту. Подати заявку на отримання ваучера можна в паперовому або електронному вигляді.

 1. Надання грантів на започаткування або розвиток вже діючого бізнесу

У рамках реалізації урядового проєкту єРобота служба зайнятості супроводжує дві грантові програми, якими можуть скористатись і ВПО:

 • Власна справа - розмір мікрогрантів становить від 50 до 250 тисяч гривень;
 • Грант для ветеранів та їх подружжя – на цю грантову програму можуть подаватися переселенці зі статусом учасника бойових дій або члени їх сімей. У рамках цієї програми можна розраховувати на такі грантові суми:
 • до 250 тис. грн – за умови створення одного робочого місця;
 • від 250 до 500 тис. грн – за умови створення двох робочих місць;
 • від 500 до 1 млн грн може отримати учасник бойових дій або особа з інвалідністю внаслідок війни, зареєстрований як фізична особа-підприємець протягом 36 місяців до дати подачі документів, за умови створення чотирьох нових робочих місць.

Процедура надання гранту/мікрогранту максимально проста. Для цього претенденту потрібно подати заяву та бізнес-план через портал Дія, отримати позитивну оцінку ділової репутації «Ощадбанком», пройти онлайн-співбесіду з фахівцями обласного центру зайнятості та дочекатися остаточного рішення Державного центру зайнятості. Повернення грантових коштів державі передбачається у вигляді сплачених податків і зборів у процесі діяльності підприємця впродовж 3 років. Головною умовою отримання грантів є створення нових робочих місць. 

 1. Фінансова підтримка роботодавців, які беруть на роботу внутрішньо переміщених людей.

Служба зайнятості компенсує роботодавцю фактичні витрати на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа ВПО

Наразі діють дві програми надання компенсацій роботодавцям – за працевлаштування ВПО та за працевлаштування ВПО під час дії воєнного стану.

Слід зазначити, що з 1 квітня цього року розмір компенсацій за програмою працевлаштування ВПО під час дії воєнного стану, становить 8 000 грн на місяць. Тривалість виплати такої допомоги  три місяці, а за працевлаштування ВПО, які мають інвалідність, роботодавець зможе отримувати компенсацію шість місяців.

 

Якщо вам необхідна консультація щодо пошуку роботи або ж інших послуг, телефонуйте на «гарячу лінію» Херсонського обласного центру зайнятості. Ми обов’язково вам допоможемо!  

 • +38 (099) 245-14-63 (для населення)  
 • +38 (066) 777-39-03 (для роботодавців)  

Також долучайтеся до нас в соціальних мережах та будьте в курсі всіх новин служби зайнятості.

Instagram: https://www.instagram.com/khersonocz

Telegram: https://t.me/pidtrumka_DCZ_Kherson

Facebook: https://www.facebook.com/khe.dcz.gov.ua/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCQ85ogl2tvv4xHo_hlcKerw


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень