Кожен із нас може стати рушійною силою для покращення життя в країні
Як саме - розповідаємо в черговому ролику, створеному в межах інформаційної кампанії НАЗК про роль інструментів громадського контролю в запобіганні корупції.
Завдяки цим інструментам можна впливати на формування місцевої чи державної політики, контролювати владу й стимулювати ухвалення конкретних рішень на користь країни і громади.
Для безпосередньої комунікації із державою та місцевою владою громадяни можуть використати такі механізми:
петиція (https://bit.ly/3zASxCj): допоможе привернути увагу влади до важливих питань, наприклад, створення Пантеону героїв України;
громадські слухання: дають можливість обговорити з місцевою владою актуальні теми, зокрема такі, як ремонт чи будівництво доріг у громаді;
місцева ініціатива: може бути розглянута та схвалена на сесії місцевої ради. Як приклад, рада може погодити надання в оренду чи власність приміщення для створення молодіжного центру в ОТГ.
загальні збори громадян: відкривають шлях до прямого діалогу із владою в обговоренні вагомих проблем на локальному рівні. На зборах можна обговорити такі питання, як створення місця громадського відпочинку у вашому населеному пункті.
Усі ці механізми покликані налагодити ефективну взаємодію громадян із владою та мінімізувати корупційні практики. Однак важливо пам’ятати, що дієвими ці інструменти робить наша ініціативність та згуртованість!
Детальніше про всі інструменти громадського контролю: http://surl.li/hjbzca
Докладно про інформаційну кампанію тут: https://cutt.ly/BeWQDlpM
https://bit.ly/4giTuQg (відео 02)
Джерело: https://www.facebook.com/share/v/6mojt9ZJuwB8rReE/